Due to the current Covid-19 pandemic many events have been cancelled, some are being postponed, some are moving online. This database is being updated as and when information becomes available.

Please do not attend any gathering until your country's social distancing restrictions have been lifted.

Это событие было отменено

Cyrkopole | 4. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy

( Cyrkopole своим друзьям)

All upcoming juggling events
Upcoming juggling events in Poland (Polska)‎

Когда:

Friday, 2020-06-19 по Sunday, 2020-06-21

Где:

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław-Psie Pole, Wroclaw

Website:

http://www.facebook.com/events/624166608338570

Описание

Cyrkowe emocje są proste jak ten symbol! 🥳

CYRKOPOLE jest spotkaniem z sąsiadem, podwórkową przygodą i zachwytem nad wielką sztuką nowocyrkową, której można doświadczyć tuż za rogiem swojego osiedlowego sklepu. Opowieść o tym motywie graficznym chcemy zacząć od przywołania wspomnień ulicznych artystów, którzy tworzą magię przy użyciu prostych przedmiotów – kart, monet czy baloników w mgnieniu oka zamienianych w pieski. Pamiętacie to uczucie? Pierwszy podziw, który wzbudził skomplikowany trik iluzjonisty? Wstrzymany oddech na widok podniebnych akrobacji? 🤸‍♀️ Petardy śmiechu wywoływane przez klauna rozrabiakę? 🤡 Kuglarze, żonglerzy, akrobaci, buskersi i wszyscy artyści, których zaprosiliśmy do współpracy podczas kolejnej edycji festiwalu czerpią pełnymi garściami z tradycji cyrku, a swoimi występami wzbudzają proste emocje, których doświadczamy z naiwnością dziecka.

Cyrk bez zwierząt jest prawdziwy! 🤹‍♀️

W przeciwieństwie do zwierzątka na plakacie.
Na CYRKOPOLU nie zobaczycie tresowanych zwierząt, które czekają w klatkach na swój występ. Pieski, słonie i tygrysy rozweselą nas tylko w formie kolorowych balonów. Domowi pupile są zawsze mile widziani jako publiczność plenerowych pokazów festiwalowych i uczestnicy Cyrkowego Placu Zabaw. Prawdziwy cyrk to dobra zabawa dla wszystkich, a nie cierpienie jednych z nas!
Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach festiwalu podejmiemy współpracę z organizacjami, które na co dzień dbają o prawa zwierząt i troszczą się o ich los.

Cyrk to sztuka! 🎪

Psim Polem kolejny raz zawładną cyrkowcy z całego świata – artyści w dziedzinie nowego cyrku, którzy zachwycą Was swoją sprawnością fizyczną, teatralnymi zdolnościami, niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi, a nawet muzycznymi. Nowy cyrk poszerza pole widzenia sztuki cyrkowej i nie ogranicza się do czubka czerwonego nosa. Dialog między sztuką wysoką i niską, teatrem ruchu i klaunadą, artystycznym widowiskiem i festynowym kiczem jest możliwy właśnie w nowym cyrku i podczas festiwalu CYRKOPOLE. Cyrk to sztuka, a festiwal to miejsce, w którym w demokratyczny sposób możemy się nią cieszyć!

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE odbędzie się w 2020 roku po raz czwarty. Jak i w latach poprzednich skupiamy się na najlepszej sztuce nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiając najwybitniejsze dzieła nowocyrkowe, teatralne i frick-kabaretowe z regionu. Oprócz artystów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier podczas tej edycji po raz pierwszy zobaczymy na festiwalu artystów performatywnych z Serbii (dzięki współpracy z Europejską Stolicą Kultury Novi Sad 2021) oraz Chorwacji. Wysublimowane spektakle, widowiska uliczne, scenografia świetlna, koncerty, pokazy tańca z ogniem, warsztaty i cyrkowe zabawy dla najmłodszych oraz niezapomniane emocje w strefie gastronomicznej Baru Żongler – wpisujcie daty w kajeciki i odliczajcie dni do Cyrkopola.

Cyrkopole где-то на Juggling Edge

Смотреть описание ( 0 )